Türkiyenin Paylaşım Portalı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım]

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
MaDTuRk
Admin

Yaş : 32 Kayıt tarihi : 01/03/09 Mesaj Sayısı : 247 Nerden :

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] Vide
MesajKonu: Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım]   Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] I_icon_minitimePaz Mart 01, 2009 9:05 pm

Yazılım devi Microsoft'un yeni Windows Live özelliği Mesh ile bilgisayarlarınıza ve mobil cihazlarınıza kolayca bağlanabilir, dosyalarınıza ve bilgisayarınıza istediğiniz an erişebilirsiniz. Bunun için sanal ortamda size 5 GB alanı, ücretsiz olarak veriyor.

Böylece, çok önemli dosyalarınıza internet olan her yerden ulaşabiliyorsunuz. Sadece Internet Explorer üzerinden verilen bu hizmet, henüz beta sürüm olduğu için bazı hatalara sahip olabiliyor ama yine de tam sürümü çıkmadan önce denemenizi tavsiye ediyoruz. İşinizi son derece kolaylaştıran bu işlemin adım adım nasıl yapıldığını aşağıdaki bağlantı üzerinden izleyerek öğrenebilirsiniz. İşte adım adım tarifi;

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 3

Öncelikle www.mesh.com adresine girip Sign In butonuna basıyoruz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 4

Karşımıza tanıdık bir giriş sayfası çıkıyor. Buraya Windows Live ID'mizi giriyoruz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 5

Login olduktan sonra karşımıza Silverlight kullanılarak hazırlanmış böyle bir sayfa çıkıyor. Buradan Live Desktop'ı seçerek Connect butonuna basıyoruz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 6

Artık bize ait online masaüstündeyiz. Create New Folder'ı tıklayarak yeni bir klasör yaratabiliriz. Geri dönmek için yukarıdaki Devices butonuna basıyoruz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 7

Devices sayfasındaki Add Device butonuna basarak, o an kullandığınız bilgisayarı da kendi Mesh ağınıza ekleyebiliyorsunuz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 8

Programı kurduktan sonra program üzerinden de Sign In oluyoruz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 9

Bilgisayarımızın Windows Live Mesh ağı üzerinde hangi isimle görüneceğini seçiyoruz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 10

Bilgisayarımız, artık Windows Live Mesh ağına bağlı. Hayırlı olsun.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 11

Şimdi de Mesh masaüstünde yeni bir klasör açalım. Yukarıdan Desktop butonunu tıkladık ve Create New Folder'ı kullanarak yeni klasörümüzü oluşturduk.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 12

SDN - Fotoğraflar isimli klasörümüzün içine dosya atmak için Upload File'ı tıklıyoruz ve dosyamızı seçiyoruz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 13

Upload etmek istediğimiz dosyamızı seçiyoruz ve yükleme anında başlıyor.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 14

Yükleme tamamlandı. "SDN - Fotoğraflar" diye bir klasör açıp, içine neden .exe uzantılı dosya attınız diye sormayın, biz de bilmiyoruz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 15

Bağlanma işlemlerini Anıl'ın bilgisayarında da gerçekleştiriğimiz anda, SDN - Anıl isimli bilgisayar da ağımıza katılmış oldu. SDN - Anıl isimli bilgisayara bağlanmak için, o bilgisayarı seçip, altındaki Connect tuşuna basıyoruz.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 16

SDN - Anıl'da böyle bir uyarı çıkıyor. Beta sürümü olduğu için henüz "seçimimi her zaman hatırla" tarzı bir seçenek bulunmuyor. Bu nedenle uzaktaki bir bilgisayara bağlanmak için mutlaka o bilgisayardan da "Allow" tuşuna basmamız gerekiyor.

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] 17
http://trportal.yetkinforum.com
ultra_phiskhopat

Yaş : 34 Kayıt tarihi : 01/03/09 Mesaj Sayısı : 32 Nerden :

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] Vide
MesajKonu: Süper ... Süper...Süper   Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım] I_icon_minitimeSalı Mart 03, 2009 4:19 pm

Gerçekten çok güzel bi program artık okulun pcsinde oyun oynamanın yolunu buldum Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

http://tr.netlog.com/sheythan_bhenim

Bilgisayarınıza İstediğiniz Yerden Bağlanın [Resimli Anlatım]

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası